Partidă de pescuit la Raul Ampoi, Catre Varsare

Alex Cristea, vineri 17 mai 2013, localitatea Alba Iulia

Detalii partidă:

Pescar autor partidă

Total greutate capturi:

1.00 kg

Durata partidei:

3 ore

Momeli folosite:

rotativa

Nota acordată partidei:

10

Peştii au fost eliberaţi ?

da

Confidențialitate:

liber

Centralizator capturi:

Clean Clean 9 buc 1.00 kg

Rezumat:

Alex Cristea: "O dupamasa frumoasa pe ampoi cu ceva clenuti prinsi dar mai multi ratati la intepare sau pe drum spre poza multe atacuri distractie frumoasa apa micuta dar cam pe unde am incercat am avut activitate numai la rotativa in general cele mici de 0
Poate mai prindeam ceva dar dupa o ploaie marunta de vara pe unde eram eu (posibil torentiala mai in amonte) a inceput ampoiul sa vina tulbure si na mai vrut
Destul si atat caci pana acum am cea mai buna partida la spin ca numar de pesti
Pe data viitoare"

Galerie foto partidă pescuit (6 imagini):

Discuție

  • Alex Cristea, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 16:45

    nu are rost colegi fiecare are dreptul la o parere asupra orcarui lucru persoane etc...... sa fim sanatosi si sa ne distram pe malul apei

  • Adrian Stefan, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 16:42

    est modus non est modus.....pana sa depasesc limitele mai e drum lung...iar in pescuit si mai corect in retinerea pestelui..sant mult sub limita raportand cantitate prinsa cu cea retinuta...iar Sandu mai mult a eliberat decat a prins))

  • Dinu Florin Cirstean, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 16:34

    Est modus in rebus.
    Subiect inchis din punctul meu de vedere.

  • Adrian Stefan, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 16:06

    eu personal in romania pescuiam foarte des la spinning in perioada de prohibitie,pe Siret bineinteles,in special la avat,dar intra si cleanul,filiala si jandrmii m au controlat des..dar la spinning era permis pescuitul...ce vina am eu c nu intra stiuca?iar de retinut doar 1 din 15 20 prinsi..si ala era ranit de nu l mai eliberam...Sandu dupa cat peste retine ar trebui sa nu aiba perioada interzisa de pescuit )parerea mea e ca Sandu e cel mai pescar sportiv de pe acest site,multor altora in schimb ar trebui sa li se interzica pescitul pe viata))nu pentru pescuitul in prohibitie,cat pentru pestii sub limitele legale retinuti...

  • Dinu Florin Cirstean, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 14:24

    nimic

  • Alex Cristea, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 14:06

    Dinule nu stiu din ce capitol e, dar dupa mine ar cam trebui facut o prohibitie pe specii si sa poti pescui sportiv orice specie cu conditia eliberarii acesteia. Parerea mea

  • Alex Cristea, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 14:01

    Mai Radule nu stiu de ce esti prin alba maine ?
    Ca eu unul as iesi maine daca e fain la o partida pe acolo de distractie.

  • Dinu Florin Cirstean, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 8:23

    nimic

  • Radu Pop, Sâmbătă, 18 Mai 2013 la 0:00

    De ce nu mai mergem impreuna ? Pentru ca asa preferati ?

  • Alex Cristea, Vineri, 17 Mai 2013 la 22:58

    am avut noroc doar ca in rest ce sa zic mai tre sa invat sa nu mai ratez

  • Adrian Stefan, Vineri, 17 Mai 2013 la 22:57

    ai intrat in ritm de acum

Date astronomice, vineri 17 mai 2013

Vârsta lunii: 6 zile, în creștere

Nume fază apropiată: Primul pătrar

Alte partide, aceeași locație dar alți pescari:




Înregistrăm o nouă partidă de pescuit în această locație ?

partidă