Partidă de pescuit la Râul Arieş

Radu Pop, vineri 29 iunie 2012, localitatea Hadareni

Detalii partidă:

Pescar autor partidă

Locația

Total greutate capturi:

3.00 kg

Durata partidei:

2 ore

Cât a costat:

Benzina

Momeli folosite:

Microvoblere.

Nota acordată partidei:

8

Peştii au fost eliberaţi ?

parţial

Confidențialitate:

liber

Centralizator capturi:

Clean Clean 8 buc 3.00 kg

Rezumat:

Radu Pop: "Am ajuns la apa pe la 8 dimineata, am stat putin sa citesc apa si ce sa vezi ... zero activitate la suprafata. Dezamagit ... am scaldat totusi voblerele si incet incet ... au intrat cativa. Primul a fost cel mai simpatic, 1kg, apoi cativa marunti ... apoi cel de 900 grame.
Per total a fost bine dar tin sa precizez ca a fost o zi in care de fapt pestele nu a vrut sa manance, a fost foarte mofturos.
Stima!"

Galerie foto partidă pescuit:

Harta partidei de pescuit (v.2)

Proiect în dezvoltare: posibilitatea de a marca, cu precizie, pe harta digitală, toate detaliile relevante în cadrul unei partide de pescuit precum locurile pescuite, locația capturilor semnificative, agățături, zone, diferite geometrii, etc. Click aici și contribuie cu părerea ta.

Discuție

  • Ionel Haprian, Duminică, 1 Iulie 2012 la 7:32

    Mai platim o lae.. Lasa domne ca avem permise de pescuit si daca vine cineva si ne supara il aruncam in apa si am terminat.

  • Alex Cristea, Sâmbătă, 30 Iunie 2012 la 23:34

    la aries ma refer ultimi km inainte de varsare in mures unde banuiesc e mai mare ca stiu ca restul apartine de ab majoritatea

  • Alex Cristea, Sâmbătă, 30 Iunie 2012 la 23:31

    apartine de alba ariesul sau tre sa platim la CJ sau sunt portiuni si portiuni
    eu as fi de acord
    punem fiecare niste bani bagam benzina si ne caram pana pe acolo sincer nam avut sansa sa pescuiesc pe acolo si as vrea :

  • Radu Pop, Sâmbătă, 30 Iunie 2012 la 20:22

    Danke kamarazi, intr-adevar, mai sunt si ape cu pesti. Ionele, ne organizam si mergem cand vreti, ma gandesc ca si Scorpionul si Calin vor fi de acord cu asta. Sunt doar 60km si de fapt eu as propune sa mergem mai in amonte fata de acel loc. Vorbim.

  • Ciprian Cuzuban, Sâmbătă, 30 Iunie 2012 la 17:43

    bravo...super capturi!

  • Radu Pop, Sâmbătă, 30 Iunie 2012 la 11:40

    Pardon, din greseala am bifat cum ca i-am retinut. Am corectat, am retinut partial. Pace.

  • Ovidiu Olar, Sâmbătă, 30 Iunie 2012 la 8:36

    Frumoase animale....ma intreb i-ai retinut chiar pe toti?

  • Ionel Haprian, Vineri, 29 Iunie 2012 la 18:10

    Gata am vazut la rubrica "Capturi" Bravos, si eu am pescuit in zona si am prins de m-am saturat. Trebuie sa ne adunam sa facem o excursie vreo 3 - 4 cu o masina.

  • Ionel Haprian, Vineri, 29 Iunie 2012 la 18:07

    Unde ai fost mai exact pe Aries? In ce zona ?

  • Alex Cristea, Vineri, 29 Iunie 2012 la 14:40

    bravo pretene recuperezi pauza vad ca numai cu balauri

Date astronomice, vineri 29 iunie 2012

Vârsta lunii: 9 zile, în creștere

Nume fază apropiată: Primul pătrar în descreștere

Alte partide, aceeași locație și pescar:




Înregistrăm o nouă partidă de pescuit în această locație ?

partidă